Projekta nosaukums: Metode iekaisuma apjoma un līmeņa novērtējumam ādā, izmantojot plaša apgabala hiperspektrālo attēlošanu un atstarotās gaismas konfokālo mikroskopiju.

Projekta līguma numurs: 1.1.1.2/VIAA/4/20/665

Projekta vadītājs (pēcdoktorants): pētniece, Dr. Inga Saknīte

Projekta sadarbības partneri: Dr. Eric Tkaczyk, Vanderbilt Dermatology Translational Research Clinic (VDTRC.org), Vanderbilta Universitātes Medicīnas Centrs, Nešvila, Tenesī, ASV.

Projekta īstenošanas termiņš: 1.07.2021. - 30.06.2023.

Projekta kopējais finansējums, LU daļa: 89,203.92 EUR, LU daļa: 4,460.22 EUR

Projekta mērķis: Attīstīt metodi iekaisuma (eritēmas, apsārtuma) apjoma un līmeņa novērtējumam ādā, izmantojot neinvazīvu hiperspektrālo attēlošanu un atstarotās gaismas konfokālo mikroskopiju.

Projekta rezultāti: 2 publikācijas, 3 starptautisku zinātnisku konferenču tēzes, 1-4* mobilitātes komandējumi, 2-3* komunikācijas un sabiedrības iesaistes pasākumi, 3-6* zinātnisku semināru prezentācijas (*precīzs skaits atkarīgs no ceļošanas ierobežojumiem projekta izpildes laikā).

Kontaktinformācija: inga.saknite@lu.lv

I ceturksnis (01.07.2021. – 30.09.2021.)

Mobilitāte Vanderbilta Universitātes Medicīnas centrā (VUMC) Nešvilā, Tenesī štatā, ASV

1. Ieguvu ētikas atļauju, lai veiktu klīniskus pētījumus VUMC.
  2. Izveidoju plānu trim klīniskajiem pētījumiem:
    • Iekaisuma apgabala noteikšana, izmantojot plaša apgabala hiperspektrālās attēlošanas sistēmu;
    • Mikroskopiska ādas audu morfoloģijas attēlošana iekaisuma līmeņa noteikšanai, izmantojot atstarotās gaismas konfokālo mikroskopu;
    • Mikroskopiska leikocītu-endotēlijšūnu mijiedarbības attēlošana virsējos ādas asinsvados iekaisuma līmeņa noteikšanai, izmantojot atstarotās gaismas konfokālo mikroskopu.
  3. Nokomplektēju plaša apgabala hiperspektrālās attēlošanas sistēmu, izmantojot  HinaLea 4200 hiperspektrālās attēlošanas kameru, gaismas diožu gredzenu EffiLux EFFI-Ring un statīvu.Testēju nokomplektēto sistēmu, veicot veselas ādas (bez iekaisuma) attēlošanu.
  4. Ieguvu klīniskos datus 5 pacientos ar ādas iekaisumu:
    • Izmantojot hiperspektrālo attēlošanu;
    • Izmantojot atstarotās gaismas konfokālo mikroskopiju.
  5. Prezentācija Vanderbilta Biofotonikas centra seminārā: “The reliability of annotations in 2D photos of 3D surfaces of the human body” (latviski: Anotāciju ticamība, izmantojot divdimensionālas fotogrāfijas trīsdimensionāla cilvēka ķermeņa attēlošanā).