Ceļā uz MXenes biomedicīniskām lietojumprogrammām, izmantojot augstas dimensijas IMŪNO karti (MX-MAP)

Projekta nosaukums: Ceļā uz MXenes biomedicīniskām lietojumprogrammām, izmantojot augstas dimensijas IMŪNO karti/ Towards MXenes’ biomedical applications by high-dimensional immune MAPping ( akronīms MX-MAP)

Projekta līguma numurs: 101086184 - HORIZON-MSCA-2021-SE-01

https://cordis.europa.eu/project/id/101086184

Projekta īstenošanas termiņš: 01.11.2022.-30.10.2026.

Projekta kopējais finansējums: 230 000,00 EUR

Projekta zinātniskais vadītājs: Maksym Pogorielov  (Optisko biosensoru un funkcionālo nanomateriālu laboratorija)

Projekta administratīvais vadītājs: Dace Gulbe

Par projektu:

Projektam mērķi:

MX-MAP ilgtermiņa mērķis ir izveidot funkcionālu cauruļvadu jaunu MXene saimes 2D nanomateriālu imūno raksturojumu, lai kvalitatīvi un kvantitatīvi novērtētu cilvēka imūnsistēmas saderību un imūno aktivitāti attiecībā uz biomedicīniskiem lietojumiem.

Testēto materiālu imūnā raksturošana, pamatojoties uz raksturīgām fizikāli ķīmiskām un imunoloģiskām īpašībām, apvienojot novatoriskākās tehnoloģijas, piemēram, vienas šūnas masas citometriju (CyTOF), pavērs revolucionāras perspektīvas jaunu terapeitisku pieeju izstrādei, izmantojot nanomateriālus kā imūnmodulatorus, audu inženierijas, vēža terapijas un antibakteriālo līdzekļu grupas. MX-MAP IZSTRĀDĀS galvenās uz ķīmiju un imūno sistēmu balstītas stratēģijas MXene medicīnas vajadzībām. Šī projekta ietekme ir plašāka nekā specifiskā nanozinātnes programma, kas ievērojami veicina 2D materiālu inženiertehnisko procesu un to izmantošanu biomedicīnā.

MX-MAP projektā piedalās četrpadsmit dalībnieki no Eiropas valstīm un valstīm, kas nav Eiropas valstis, tostarp Amerikas Savienotās Valstis, Kanāda, Saūda Arābija un trīs partneri no Ukrainas, kas nāk no akadēmiskajām aprindām un MVU.

Šī programma sniegs spēcīgu atbalstu to jauno izcilo zinātnieku karjeras attīstībai, kuri vēlas attīstīties uz starpdisciplināru zinātnes redzējumu.

Ķīmija, bioloģija, imunoloģija, inženierija un vēža pētniecība ir MX-MAP ZINĀŠANAS.

Dr. Maksima Pogorielova vizīte uz Eseni

Optisko biosensoru un funkcionālo nanomateriālu laboratorijas pētnieks Dr. Maksims Pogorielovs no 2022. gada 24. novembra līdz 23. decembrim apmeklēja Esenes universitātes klīniku ar mērķi apmācīt monoklonālo antivielu (mAb) izstrādes tehnoloģiju un anti-CEACAM1 un anti-Lysteria mAb izstrādi. Vizītes laikā viņš izmantoja optimizētu imunizācijas un hibridomas saplūšanas tehnoloģiju jaunu antivielu izstrādei.

Vizīte tika veikta Horizon Europe MSCA-SE projekta “Towards MXenes' biomedical applications by high-dimensional immune MAPping)” (MX-MAP) ietvaros sinerģijā ar ERAF projektu "Jauna fotoluminiscences platforma Listeria mono citogēnu noteikšanai" 1.1.1.5/21/A/ 001. Jaunās iegūtās zināšanas tiks izmantotas jaunu MXene-mAb kompleksu izstrādei pret vēža ārstēšanai un ZnO-Au bāzes nanosensoru izstrādei L. Monocytogenis attīstībai. (ievietots 04.01.2023.)

 

Pētnieces Katerynas Diedkovas vizīte Padujas universitātē

Optisko biosensoru un funkcionālo nanomateriālu laboratorijas pētniece Kateryna Diedkova no 2023. gada 2. marta līdz 1.aprīlim apmeklēja Padujas Universitātes Biomedicīnas zinātņu fakultātes Imūnsistēmas nanolaboratorijā (Dr. Lucia Gemma Delogu) ar mērķi izpētīt imūnšūnu manipulācijas, vienas šūnas masas citometriju (CyTOF) un sagatavot MXene CyTOF analīzei.

Vizīte tika veikta Horizon Europe MSCA-SE projekta “Towards MXenes' biomedical applications by high-dimensional immune MAPping” (MX-MAP- Nr. 101086184 - HORIZON-MSCA-2021-SE-01) ietvaros (ievietots 12.04.2023.)

   

Dr. Maksym Pogorielov vizīte uz Padujas universitāti

Optisko biosensoru un funkcionālo nanomateriālu laboratorijas pētnieks Dr. Maksym Pogorielov no 2023. gada 26. marta līdz 25. aprīlim apmeklēja Itāliju Padujas universitāti Biomedicīnas zinātņu fakultātes ImmuneNano laboratoriju Dr. Lucia Gemma Delogu ar mērķi uzsākt pētniecības aktivitāti projektā MX-MAP novērtēt bioloģisko saderību jaunu 2D materiālu -MXene.

Vizīte tika veikta Horizon Europe MSCA-SE projekta “Towards MXenes” biomedical applications by high-dimensional immune MAPping” (MX-MAP) (MX-MAP- Nr. 101086184 - HORIZON-MSCA-2021-SE-01) ietvaros, ImmuneNano laboratorija nodrošināja lieliskus risinājumus dažādu veidu nanomateriālu bioloģiskās saderības izpētei, izmantojot plūsmas citometriju. (ievietots 02.05.2023.)