Projekta nosaukums: Inovatīvie divdimensiju nanomateriāli melanomas fototermiskajai terapijai
Projekta līguma numurs: 1232462
Projekta ieviešanas sākuma datums: 18.05.2023. 
Projekta ieviešanas beigu datums: 17.05.2025.
Projekta īstenošanas ilgums: 24 mēneši  
Projekta kopējais finansējums: Projekta kopējās izmaksas 162 499,20 EUR,
Projekta zinātniskais vadītājs: LU Atomfizikas un spektroskopijas institūta  viespētnieks (Dr.) Volodymyr Deineka, e-pasts:volodymyr.deineka@lu.lv
Projekta administratīvais vadītājs: Dace Gulbe, e-pasts: dace.gulbe@lu.lv
Projekta mērķis:
Projekta “Inovatīvie divdimensiju nanomateriāli melanomas fototermiskajai terapijai (PTT)” ietvaros tiek izstrādāta jauna efektīva pretvēža ārstēšanas stratēģija, kuras pamatā ir mērķtiecīgais PTT efekts, izmantojot MXene nanošķiedras.
Projekta uzdevumi:
Izmantojot jaunas tehnoloģijas, tiks izstrādāta koncepcija par ļaundabīgu audzēju terapiju ar minimālām blaknēm. Projekts tiks īstenots, sadarbojoties  pētniekam Maksym Pogorelov (LU), prof. Una Riekstiņa (LU) prof. Yuriy Gogotsi - A.J. Drexel Nanomateriālu institūta direktoram, kurš atklāja jaunu 2D materiālu klasi – MXenes, un pasaules līderim MXenes ražošanā - Carbone Ukraine (CEO - Alex Gogotsi).
Projekta uzdevumi ir sagatavot konferences tēzes un 3 zinātniskās publikācijas.

­­


Dr. V. Deineka iknedēļas LU ASI zinātniskajā semināra prezentē projekta pirmā gada rezultātus

LU Atomfizikas un spektroskopijas institūta (LU ASI) 2024. gada 4. janvārī zinātniskajā seminārā LU ASI Optisko biosensoru un funkcionālo nanomateriālu laboratorijas viespētnieks Dr. Volodymyr Deineka prezentēja MSCA4Ukraine projekta “Inovatīvie divdimensiju nanomateriāli melanomas fototermiskajai terapijai” (Innovative two-dimensional nanomaterials for photo-thermal therapy of melanoma) rezultātus kādi sasniegti projekta pirmajos 7 mēnešos. Stāstot par esošajām MXenes versijām, kuras var izmantot biomedicīnas pētījumos. Prezentācijā tika stāstīts, ka 2D titāna karbīda nanoloksnes ir vislabāk piemērotas fototermiskai terapijai ar infrasarkano lāzeru ar viļņa garumu 808 nm kā fotosensibilizatoru. Akcentēti būtiskākie ISO standarti biomateriālu izpētē. Tika demonstrētas metodes un kādas šūnu tehnoloģijas tiks izmantotas, lai novērtētu šo nanomateriālu toksicitāti un bioloģisko saderību. V.Deineka prezentācijas laikā pieminēja jaunizveidotās sadarbības ar Latvijas Universitātes laboratorijām un to vadītājiem, kā arī iepazīstināja ar starptautiskajām sadarbībām, kas palīdzēs īstenot projektā nospraustos mērķus (ievietots 05.02.2024.)